Osiągnięcia

Olimpiady:

Stanisław Kieszczyński 2e zdobył tytuł finalisty XXXVIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

Michał Ładykowski 4bp zdobył tytuł finalisty XXXVI  Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej i zajął 46 miejsce
w Polsce.

Gabriela Herman 1e zdobyła tytuł finalistki Olimpiady Zwolnieni z Teorii.

Konkursy:

Ogólnopolski Konkurs Więcej niż przyzwoitość organizowany w ramach obchodów Roku Władysława Bartoszewskiego w kategorii esej literacki- Maria Tomaszkiewicz z klasy 1g została laureatką konkursu

XI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Patriotycznej o Romanie Dmowskim Weronika Elwich z klasy 1b zajęła II miejsce w kategorii praca plastyczna

Konkurs Hablo español y conozco España w części językowej i kulturoznawczej – Kacper Hoński z klasy 1e przeszedł do finału, a po zaprezentowaniu przygotowanej pracy zajął III miejsce.

Konkurs Piramida Naukowa 2023– Zespół w składzie: Maciej Chęciński, Szymon Skierczyński – kl. 4dp oraz Dominik Cienkowski 4bp zajęli II miejsce w finale konkursu.

Sport:

W 56 Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży zajęliśmy wysokie miejsca na ponad 100 punktowanych szkół w tym także sportowych.

W kategorii Sztafetowe Biegi Przełajowe chłopcy wywalczyli VI miejsce a dziewczęta zajęły VII miejsce.

W rozgrywkach z piłki ręcznej dziewczęta zajęły VI miejsce.

W rozgrywkach z koszykówki chłopcy zdobyli VI miejsce.

Męska drużyna piłki siatkowej została Mistrzem Ursynowa i Wicemistrzem 56 WOM.

W podsumowaniu 56 WOM w roku 2022/2023 Kamyk zajął VIII miejsce, zdobywając 57 punktów w ogólnej klasyfikacji szkół ponadpodstawowych.

Olimpiady:

Grzegorz Racinowski z klasy 3Ap został Laureatem Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym oraz Laureatem konkursu na 100-lecie Senatu RP pt.: „Senat RP – jego rola i znaczenie w systemie politycznym Rzeczypospolitej Polskiej”.

Alicja Lipkowska, uczennica klasy 3dg, została finalistką 68. Olimpiady Chemicznej.

Marcin Pizło, uczeń klasy 3Bp, otrzymał tytuł finalisty XVII Olimpiady Przedsiębiorczości.

Kuba Ornatek, uczeń klasy 3bg, zakwalifikował się do II etapu 73 Olimpiady Matematycznej.

Kuba Ornatek, uczeń klasy 3bg, zakwalifikował się do finału XXIX Olimpiady Informatycznej. Uzyskał 46 lokatę na 189 którzy przekroczyli próg do finału OI.

Antoni Ustrzycki, uczeń klasy 3bp, uzyskał kwalifikację do III etapu (finału) XXXIV Olimpiady Filozoficznej

Konkursy:

Antonina Podlach, uczennica klasy 3cp, z drużyną została wyróżniona najwyższą nagrodą za wybitną kreatywność w finale ogólnopolskiego konkursu „Odyseja Umysłu”. Tym samym Tosia z drużyną będzie reprezentować Polskę w 43 Światowych Finałach „Odyseja Umysłu” w USA.

Aleksandra Sobiechart z klasy 2d zdobyła wyróżnienie w części krajoznawczej konkursu Conozco España, a Amelia Nowakowska z klasy 3dp zdobyła I miejsce w części językowej Konkursu Hablo Español organizowanego przez organizowanego przez III Liceum Ogólnokształcące im. gen. Józefa Sowińskiego w Warszawie.

Sport:

Nasza męska drużyna piłki siatkowej została Mistrzem Ursynowa w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży i tym samym przeszła do rozgrywek o Mistrzostwo Warszawy, w których zdobyła brązowy medal.

W 55. Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w kategorii Indywidualne Biegi Przełajowe wysokie, 7. miejsce na 78 startujących uczennic zajęła Anna Gawlas z klasy 1E z czasem 7:03 na dystansie 1500 metrów.

W kategorii Sztafetowe Biegi Przełajowe 7 x 1000 metrów dziewczęta zajęły 7. miejsce na 13 startujących dzielnic, a chłopcy 10. miejsce na 14 dzielnic.

Osiągnięcia

Antoni Ustrzycki, uczeń klasy 2Bp, uzyskał tytuł finalisty w XXXIII Olimpiadzie Filozoficznej i tym samym zapewnił sobie 100% wynik matury z filozofii. Udział w olimpiadzie wymagał znajomości najważniejszych koncepcji filozoficznych od starożytności do współczesności, wielu zagadnień z zakresu logiki oraz umiejętności interpretacji tekstów filozoficznych i kultury, a także wyrażania swoich przemyśleń w formie eseju filozoficznego. Sukces w Olimpiadzie Filozoficznej potwierdził olbrzymią wiedzę i umiejętności myślenia filozoficznego naszego ucznia, którymi chętnie dzielił się na zajęciach Koła Filozoficznego.

Piotr Kosman, uczeń klasy 3c, w maju 2021 roku został finalistą XXXIV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.
Aleksander Hauzer, uczeń klasy 3b, w 2020 roku został finalistą Olimpiady Statystycznej
Nasi uczniowie wielokrotnie reprezentowali szkołę w etapach okręgowych Olimpiady Statystycznej, Olimpiady Ekonomicznej, Olimpiady Przedsiębiorczości. W tym roku Marcin Pizło z klasy 3bp doszedł do etapu okręgowego i będzie walczyć w marcu o finał.

Dnia 18 września 2020 r. uczeń klasy 2Bg, Kuba Ornatek, oraz absolwentka naszej szkoły, Julia Cichońska, wzięli udział w 4. edycji Międzyszkolnego Interdyscyplinarnego Konkursu „Piramida”, organizowanego przez XLII LO im. M. Konopnickiej w Warszawie. Zadania konkursowe „Piramidy” obejmują swym zakresem treści związane z naukami przyrodniczymi, w szczególności matematyką, fizyką, chemią i biologią. Nasza reprezentacja zdobyła III miejsce – serdecznie gratulujemy!

Olimpiady

Olimpiada Statystyczna – Aleksander Hauzer uzyskał tytuł finalisty

Olimpiada przedsiębiorczości i zarządzania – Aleksander Hauzer uzyskał tytuł finalisty

Konkursy

Konkurs ortograficzny: „Ortografia na medal”- Paweł Zdanowski uzyskał tytuł laureata w etapie wojewódzkim konkursu

Kangur –międzynarodowy konkurs matematyczny- Kuba Ornatek- wynik bardzo dobry

Sport

W trudnym roku, kiedy panował Covid uczennice i uczniowie naszej szkoły zdobyli I miejsce w dzielnicy oraz wysokie miejsca w rozgrywkach WOM w następujących dyscyplinach:

Biegi sztafetowe ( dzielnica – I miejsce; WOM – dziewczęta IX miejsce; WOM – chłopcy VII miejsce)

Koszykówka dziewcząt (dzielnica – I miejsce; WOM – XII miejsce)

Koszykówka chłopców (dzielnica – I miejsce; WOM – VII miejsce)