Nasza misja

„Człowiek i charakter człowieka decyduje o jego wielkości

– nie kult wszelkiej łatwizny, lecz wspinanie się wzwyż”

Aleksander Kamiński

LXX LO w Warszawie, mając za patrona wybitnego pedagoga i wychowawcę młodzieży, pragnie wpajać wychowankom ideały przyjaźni i służby, dzielności i tolerancji.

Działalność szkoły opiera się na życzliwości i wzajemnym poszanowaniu godności przez wszystkich, którzy stanowią społeczność szkolną.

Cel:

Celem działań LXX LO jest wszechstronny rozwój osobowości ucznia na miarę jego potrzeb i możliwości.

Strategia:

Cel Misji realizujemy w cyklu 3-letnim (klasy po gimnazjum) i 4-letnim (klasy po szkole podstawowej) poprzez działania wspólne i typowe dla poszczególnych poziomów i klas:

– zajęcia edukacyjne obowiązkowe i dodatkowe,

– zajęcia psychologiczno-pedagogiczne ułatwiające samopoznanie, komunikację interpersonalną, integrację w zespole, zachowania w sytuacjach trudnych,

– różnorodne formy działalności (warsztaty prowadzone przez psychologów, terapeutów, policjantów, wychowawców itp., spektakle teatralne, dyskusje, filmy edukacyjne) uczące postaw prospołecznych,

– zajęcia edukacyjne obowiązkowe i dodatkowe, kółka zainteresowań, warsztaty przedmiotowe, wykłady i seminaria prowadzone przez pracowników naukowych, konkursy przedmiotowe, wycieczki edukacyjne, spektakle teatralne, lekcje muzealne – uczące postaw kreatywnych, zmierzające do rozwoju intelektualnego oraz świadomego wyboru drogi życiowej,

– zajęcia edukacyjne obowiązkowe i dodatkowe, różnorodne zajęcia sportowe zapewniające uczniom harmonijny rozwój fizyczny, psychiczny i społeczny.

Wartości:

Określone przez nas strategie mają doprowadzić do wypracowania swoistego dla ucznia LXX LO systemu wartości, na który składają się:

– odpowiedzialność,

– świadomość dokonywania właściwych wyborów drogi życiowej,

– rzetelność,

– systematyczność,

– tolerancja,

– odwaga cywilna,

– kultura osobista,

– poczucie własnej wartości.