Biblioteka szkolna – mgr Joanna Sobieszuk

Biblioteka szkolna składa się z czytelni i wypożyczalni. Godziny otwarcia biblioteki dają możliwość korzystania z jej pomieszczeń i zasobów, zarówno przed, w trakcie, jak i po lekcjach.

Czytelnia wraz z pracownią komputerową dają uczniom możliwość samokształcenia i wspólnej nauki z rówieśnikami czy pracy nad projektami. Korzystający z pracowni komputerowej mają do dyspozycji komputery z dostępem do Internetu i urządzeń peryferyjnych.

Biblioteka ma w swoich zbiorach: książki, filmy, dokumenty dźwiękowe, dokumenty elektroniczne, czasopisma i gry planszowe.

Praca biblioteki odbywa się w oparciu o program MOL NET+.  Poprzez katalog czytelnicy mogą dokonywać rezerwacji oraz przedłużać termin zwrotu wypożyczonych pozycji.

W trakcie nauki zdalnej uczniowie mają możliwość korzystania z biblioteki w odpowiednich warunkach sanitarnych i na zasadach,  wynikających z aktualnych wytycznych ministerialnych oraz rekomendacji Biblioteki Narodowej w  tym zakresie.

W bibliotece dostępny jest terminal, umożliwiający dostęp do cyfrowych zasobów Biblioteki Narodowej – Academica.

Katalog biblioteki online

Wolne Lektury

Polona

Lektury.gov

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Z wielką przyjemnością informujemy, że nasza szkoła otrzymała dofinasowanie w ramach obecnej edycji programu. Będzie on realizowany w bieżącym roku szkolnym. W ramach programu zaplanowano realizację wydarzeń, promujących czytelnictwo oraz zakup nowości książkowych i sprzętu do szkolnej biblioteki.

Informacje o programie znajdziecie tu: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Z wielką radością informujemy, że w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa biblioteka szkolna wzbogaciła się o 405 książek (w tym audiobooki). Większość z nich stanowią nowe wydania lektur, pozostałe zaś to propozycje książkowe, zgłaszane do zakupu szczególnie przez uczniów. Są tu: książki beletrystyczne, popularnonaukowe, reportaże i książki w językach obcych.

Zapraszamy do czytania.