Wymiana polsko-niemiecka

W dniach 17-22.03.2024 w ramach wymiany polsko – niemieckiej gościliśmy uczniów i ich opiekunów z Isolde Kurz – Gymnasium z Reutlingen.  Podczas tych kilku dni udało nam się wziąć udział w wielu ciekawych wycieczkach oraz grach integracyjnych. Mieliśmy okazję wspólnie zwiedzić takie miejsca  jak Stare i Nowe Miasto, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik. Byliśmy również na muzycznym przedstawieniu w teatrze Studio Buffo.

Podczas całodniowej wycieczki odwiedziliśmy również Toruń, gdzie mieliśmy okazję wziąć udział w grze terenowej, która przybliżyła nam historię tego pięknego miasta. Wycieczkę kończyła wizyta w Muzeum Żywego Piernika urozmaicona warsztatami z wypiekania pierników.  W trakcie wymiany, zostały zorganizowane na szkolnym forum warsztaty taneczne. Razem z niemieckimi partnerami (i nauczycielami) uczyliśmy się tańczyć salsę oraz belgijkę. Świetnie się bawiliśmy. Ta część wymiany była wspaniałą sposobnością do zawarcia nowych znajomości i nauki języków obcych. Był to dla nas niezapomniany i pełen wrażeń tydzień. 06.06. 2024 jedziemy z rewizytą do Niemiec.

Projekt naszej wymiany jest od początku jej istnienia (czyli od roku 1992) wspierany merytorycznie i finansowo przez Polsko – Niemiecką Współpracę Młodzieży, za co serdecznie dziękujemy. (www.dpjw.de)