Día de Andalucía

28 lutego świętowaliśmy Dzień Andaluzji. Jako że był to dzień tematyczny, w szkole obowiązywał tradycyjny strój andaluzyjski (moda flamenca). Najlepiej przebrane osoby otrzymały nagrody rzeczowe i oliwki ufundowane przez szkołę tańca „Triana”.

Następnie zaprosiliśmy uczniów na spotkanie z muzyką andaluzyjską – klasycznym flamenco. Uczniowie wybranych klas mogli uczestniczyć w koncercie taneczno-muzycznym w wykonaniu zespołu „Los Payos” w składzie: Marta Robles – taniec, Arturo „El Polaco” – gitara, Jesús Fajardo – śpiew. Więcej informacji o zespole: www. http://triana.pl/los-payos/. Z zespołem wystąpiła też uczennica naszej szkoły, niezwykle uzdolniona skrzypaczka Lena Krzanowska, prezentując fandango – jeden ze stylów flamenco.
Po koncercie odbyły się warsztaty tańca flamenco dla chętnych. Zainteresowanie było duże, wzięło w nich udział około 60 osób.

Dzień wcześniej, 27 lutego, przeprowadzono Konkurs wiedzy o Andaluzji – wzięło w nim udział wielu uczniów. Najlepsi (4 osoby)otrzymają dyplomy i karty podarunkowe.
Tego dnia odbył się również Konkurs kulinarny. Polegał na przygotowaniu typowego tapas i zaprezentowaniu go jury. Oceniano zarówno sposób podania, walory smakowe oraz wiedzę uczestników na temat przygotowanych dań i potrzebnych składników. Nagrody rzeczowe dla 1. 2. i 3. miejsca – vouchery do restauracji hiszpańskiej dla 4 osób, ufundował Sol y Sombra – Tapas Bar.

Na czwartek i piątek 2-3 marca zaplanowano degustacje typowych produktów andaluzyjskich znanych i cenionych na całym świecie: oliwy i oliwek. Produkty ufundował Sol y Sombra – Tapas Bar.

Wręczenie dyplomów pamiątkowych i nagród oraz spotkanie z panem Marcinem Siemdajem, dyrektorem Agencji Promocji Andaluzji „Extenda” odbędzie się w poniedziałek, 6 marca.

Dzięki uprzejmości naszych gości i sponsorów, mogliśmy spędzić ten dzień radośnie i kolorowo, poznając tak bogaty kulturowo region, ucząc się i bawiąc jednocześnie. Mimo niskich temperatur na zewnątrz, czuliśmy w sercach słońce i upał Andaluzji.
Bardzo dziękujemy!

Nasi sponsorzy:
Dyrekcja LXX LO
Agencja Promocji Andaluzji „Extenda”
Bar Tapas Sol y Sombra
Szkoła Tańca Flamenco „Triana”
Osoby prywatne

Dorota Szelerska